2010-03-15 05:00 #0 av: Leffe

28 april börjar Division 1 i speedway. Det är nio lag som gör upp. Här kommer en presentation av lagen och vilka förare respektive lag har.

Eldarna, Stockholm
eldarnaliten.jpg

  • Marian Gheorge
  • Harald Andersson
  • Pelle Lundgren
  • Lars Åström
  • Andreas Hård
  • Jimmy Hyll
  • Mattias Hård
  • Adrian Gheorge
  • Tommy Jonsson
  • Martina Wassberger
  • Rickard Forssblad
  • Michael Heyman
  • Mikael Eriksson
  • Patrik Andersso

Filbyterna, Linköping
filbytliten.jpg

  • Daniel Davidsson
  • Freddie Eriksson
  • Kim Nilsson
  • Benny Johansson
  • Andreas Lekander
  • Kalle Lindgren
  • Fredrik Johansson
  • Andre Hertzberg
  • Sebastian Carlsson
  • Tobias Planberg

Gasarna, Avesta
gasarnaliten.jpg

  • Sebastian Aldén
  • Eric Andersson
  • Fredrik Andersson
  • Pontus Aspgren
  • Andreas Bergström
  • Jimmy Börjesson
  • Alexander Liljekvist
  • Simon Lindh-Åström
  • David Nielsen
  • Joel Nyström
  • Anton Rosén
  • Alexander Söderholm
  • Jan Wegner
  • Andreas Westlund

Gnistorna, Malmö
gnistorliten.jpg

  • Mathias Thörnblom
  • Jonas Nilsson
  • Chatrine Friman
  • Pontus Sundström
  • Kim Lundh-Tebäck
  • Krzysztof Szczawinski
  • Robert Pettersson
  • Mattias Nilsson
  • Joel Blomstrand
  • Olof Nilsson
  • Tony Krantz
  • Robin Zymek

Hultsfreds Gymnasium, Målilla
dackarnaliten.jpg

  • Niklas Larsson
  • Christian Isomettä
  • Tim Gudmundsson
  • Marcus Åström
  • Joel Larsson'
  • Mattias Persson
  • Eric Åshede

Ikaros Smederna, Eskilstuna
smederliten.jpg

  • Alexander Edberg
  • Daniel Gunnestad
  • Daniel Henderson
  • Henrik Karlsson
  • Jacek Basinski
  • Jimmy Jansson
  • Linus Eklöf
  • Niklas Gallon
  • Patrik Olsson
  • Rasmus Eklöf
  • Robert Henderson
  • Stig Johansson

Indianerna Junior, Kumla
indianernaliten.jpg

  • Alexander Claesson
  • Daniel Ahlin
  • Daniel Ahlin
  • Donald Jensen
  • Freddy Godlund
  • Freddy Godlund
  • Fredrik Nordvall
  • Fredrik Nordvall
  • Göran Flood
  • Jan Nordvall
  • Marcus Johansson
  • Markus Hultén
  • Mikael Renner
  • Niklas Eriksson
  • Pontus Nilsson

Nässjö SK, Nässjö

  • Robin Aspegren
  • Mikael Axelsson
  • Kalle Fleetwood Carlsson
  • Thomas H Jonasson
  • Henric Lindqvist
  • Jonas Messing
  • Albin Näreby
  • Lennart Persson
  • Per Ruthström
  • Jacob Thorsell

Stjärnorna, Hallstavik
rospiggliten.jpg

  • David Hillborg
  • Niklas Larsson
  • Jens Oskarsson
  • Peter Wall
  • Robin Messing
  • Linus Lydin
  • Robin Burestad

Team Värmland, Hagfors/Karlstad
valsarnaliten.jpg

  • Thomas Gunnestad
  • Henrik Gustafsson
  • Ted Hagansbo
  • Magnus Karlsson
  • Anders Mellgren
  • Daniel Nermark
  • Thimm P Norberg
  • David Rohlén
  • Robin Törnqvist
  • Jeremia Thelaus