Etikett: tävlingar
Läst 3845 ggr
2010-03-15 05:00
0
Division 1 2010
28 april börjar Division 1 i speedway. Det är nio lag som gör upp. Här kommer en presentation av lagen och vilka förare respektive lag har.
Eldarna, Stockholm
- Marian Gheorge
- Harald Andersson
- Pelle Lundgren
- Lars Åström
- Andreas Hård
- Jimmy Hyll
- Mattias Hård
- Adrian Gheorge
- Tommy Jonsson
- Martina Wassberger
- Rickard Forssblad
- Michael Heyman
- Mikael Eriksson
- Patrik Andersso
Filbyterna, Linköping
- Daniel Davidsson
- Freddie Eriksson
- Kim Nilsson
- Benny Johansson
- Andreas Lekander
- Kalle Lindgren
- Fredrik Johansson
- Andre Hertzberg
- Sebastian Carlsson
- Tobias Planberg
Gasarna, Avesta
- Sebastian Aldén
- Eric Andersson
- Fredrik Andersson
- Pontus Aspgren
- Andreas Bergström
- Jimmy Börjesson
- Alexander Liljekvist
- Simon Lindh-Åström
- David Nielsen
- Joel Nyström
- Anton Rosén
- Alexander Söderholm
- Jan Wegner
- Andreas Westlund
Gnistorna, Malmö
- Mathias Thörnblom
- Jonas Nilsson
- Chatrine Friman
- Pontus Sundström
- Kim Lundh-Tebäck
- Krzysztof Szczawinski
- Robert Pettersson
- Mattias Nilsson
- Joel Blomstrand
- Olof Nilsson
- Tony Krantz
- Robin Zymek
Hultsfreds Gymnasium, Målilla
- Niklas Larsson
- Christian Isomettä
- Tim Gudmundsson
- Marcus Åström
- Joel Larsson'
- Mattias Persson
- Eric Åshede
Ikaros Smederna, Eskilstuna
- Alexander Edberg
- Daniel Gunnestad
- Daniel Henderson
- Henrik Karlsson
- Jacek Basinski
- Jimmy Jansson
- Linus Eklöf
- Niklas Gallon
- Patrik Olsson
- Rasmus Eklöf
- Robert Henderson
- Stig Johansson
Indianerna Junior, Kumla
- Alexander Claesson
- Daniel Ahlin
- Daniel Ahlin
- Donald Jensen
- Freddy Godlund
- Freddy Godlund
- Fredrik Nordvall
- Fredrik Nordvall
- Göran Flood
- Jan Nordvall
- Marcus Johansson
- Markus Hultén
- Mikael Renner
- Niklas Eriksson
- Pontus Nilsson
Nässjö SK, Nässjö
- Robin Aspegren
- Mikael Axelsson
- Kalle Fleetwood Carlsson
- Thomas H Jonasson
- Henric Lindqvist
- Jonas Messing
- Albin Näreby
- Lennart Persson
- Per Ruthström
- Jacob Thorsell
Stjärnorna, Hallstavik
- David Hillborg
- Niklas Larsson
- Jens Oskarsson
- Peter Wall
- Robin Messing
- Linus Lydin
- Robin Burestad
Team Värmland, Hagfors/Karlstad
- Thomas Gunnestad
- Henrik Gustafsson
- Ted Hagansbo
- Magnus Karlsson
- Anders Mellgren
- Daniel Nermark
- Thimm P Norberg
- David Rohlén
- Robin Törnqvist
- Jeremia Thelaus
Annons:
Annons: